Упутство о мерама заштите здравља ученика

Ученици не треба да долазе у школу уколико имају повишену телесну температуру и /или симптоме респираторне инфекције.

Родитељи треба свако јутро да провере телесну температуру својој деци пред полазак у школу.

Oдржавање физичке дистанце

Одржавати физичку дистанцу са другим особама у школи од најмање 1,5м.

Обавезно ношење маски

Ученик маску треба да носи при уласку у школу па све до доласка до своје клупе.

Маска се обавезно користи и приликом одговарања и сваког разговора.

Маска се обавезно користи и приликом било којег кретања ван клупе, приликом одласка на одмор или тоалет.

Препоручује се да ученици све време боравка у школи носе маску,али она се може одложити у периоду када ученик седи у својој клупи и слуша наставу.

Током боравка у школи могуће је да се користи било која маска (хируршка,епидемиолошка или платнена), али она треба да се користи на исправан начин тако да покрива нос и уста.

Прање руку

Руке се перу водом и сапуном у трајању од најмање 20 секунди или употребом дезинфекционог средства на бази 70% алкохола.

Дезинфекција руку не може заменити прање руку водом и сапуном уколико су руке видно запрљане.

Линк ка видео клиповима:

Повратак на вести