Дан народних будитеља

1. новембра је свечано обележен Дан народних будитеља у нашој школи. Овај дан је посвећен сећању на књижевнике, просветитеље и револуционаре који су свој живот посветили очувању бугарске нације и њеног морала.

Међу њима су: Свети Иван Рилски, Константин Костенечки, Владислав Граматик, поп Пејо, Неофит Бозвели, Неофит Рилски, браћа Димитар и Константин Миладинови, Георги Сава Раковски, Васил Априлов, Васил Левски, Христо Ботев, Стефан Караџа, Хаџи Димитар, Љубен Каравелов, Добри Чинтулов, Петко Р. Славејков, Иван Вазов, Стојан Михајловски и др.

Програм су припремили професорка бугарског језика Ивана Андрејевић и професор музичке културе Дејан Николић. Ученици одељења I-2 су, заједно са својим одељењским старешином Тошев-Миланов Снежом и својим родитељима, припремили национална јела којима су почастили ученике, наставнике и госте након програма.

Дан народних будитеља