Акција "Чеп за хендикеп"

Ученици наше школе су се преко ученичког парламента укључили у хуманитарну акцију „Чеп за хендикеп“ коју реализује Удружење параплегичара и квадриплегичара „Банат“ из Зрењанина. Сакупљени пластични чепови и лименке ће се рециклирати и од средстава прикупљених рециклажом вршиће се набавка ортопедских помагала (инвалидских колица, ходалица, штака, пелена за одрасле...).

Акција је покренута пре две и по године и до данас је обезбеђено доста ортопедских помагала. Чланови Удружења параплегичара и квадриплегичара Баната су, између осталих, и параолимпијци, као и репрезентативци у стоном тенису.

Чланови ученичког парламента сматрају да учешћем у реализацији ове акције могу допринети развијању еколошке свести и промоцији рециклаже у нашем друштву, пре свега у школи, међу вршњацима, а истовремено допринети и активнијем животу особа са инвалидитетом.

ХУМАНОСТ СЕ МОЖЕ ИСПОЉИТИ БЕЗ И ЈЕДНОГ ДИНАРА!

Акција Чеп за хендикеп