Посета Физичког факултета из Софије

У среду, 20.11.2019. посетили су нас са факултета физике, који је у склопу Софијског универзитета, са смера „Метеорологија и геофизика“. Доц. др Елисавета Пенева чије истраживачке активности су из области океанографије је представила нашим ученицима смер „Астрофозика, метеорологија и геофизика“ шта их очекује као студенте и какве су им могућности за реализацију. Она је представила ученицима мало детаљније шта изучава метеорологија као наука. Главни асистент др. Гергана Георгиева је упознала ученике чиме се бави наука геофизика. Она је представила и своју презентацију са Софијског фестивала науке где објашњава колико је реална физика у неким научнофантастичним филмовима , као Interstellar, Armageddon, The day after tomorrow и колико је могуће да се десе те ствари у реалном свету. Део екипе је била и наша ученица Мирна Матов, која је тренутно на докторским студијама на смеру „Метеорологија и геофизика“. Њене истраживачке активности су у области климе и климатским променама. Тема њене дисертације „Регионалне климатске пројекције на Балканском полуострву за 21 век“.

Посета Физичког факултета из Софије