Посета Илијане Јотове и Николе Селаковића

Дана 18-ог септембра 2017. године у 13:30 часова нашу школу посетили су заменик председника Републике Бугарске госпођа Илијана Јотов и секретар председника Републике Србије господин Никола Селаковић, председник општине Димитровград др Владица Димитров, заменик председника општине Зоран Ђуров, Амбасадор Републике Бугарске у Србији Радко Влајков са сарадницима, Генерални конзул Републике Бугарске у Србији Едвин Сугарев са сарадницима, Петар Харалампијев, председник Државне агенције за Бугаре у дијаспори и представници медија Србије и Бугарске.

Директор школе упознао је присутне са историјатом школе, а након тога се делегација сусрела са групом матураната и наставника. Тема сусрета била је „Моја Европска будућност“. Високи представници Јотова и Селаковић одговарали су на питања матураната. Одговори су били са акцентом на будућу реализацију матураната, предстојеће студије и европски програми Еразмус и др.

Акценат учесника укључујући и председника општине био је да се након завршених студија млади људи враћају у своја родна места, да своја знања и умећа уграде у своју општину.

Заменик председника Р Бугарске уручила је донацију школи у виду књига издања 24 часа, као и неколико дискова са стиховима Вазова, Дебелјанова, Вапцарова, Јаворова и Владимира Башева.

Председник Државне агенције уручио је школи неколико књига о Бугарима у дијаспори.

Посета Илијане Јотове и Николе Селаковића