Изложба фотографија „Културно наслеђе у фокусу мог објектива“

Првог марта 2019 године, у холу Гимназије, отворена је изложба фотографија на тему „Културно наслеђе у фокусу мог објектива“. Конкурс за фотографију спроведен је у периоду од 14 децембра 2018 до 10 јануара 2019 године и намењен је пре свега ученицима Гимназије.

Наведени конкурс за фотографију је део активности по пројекту „Ризница прошлости-покретач будућности“ , који реализује Центар за одрживи развој "balkanARHitrav" у пратнерству са удружењем „Зелена градња“ из Ниша, а у оквиру ReLOaD програма, који финнасира Европска унија и спроводи UNDP.

Изложбу је отворила директорка Гимназије , Снежана Симеонов, која изразила је задовољство што су ученици узели учешће на конкурсу и одговорили изаазову, који је пред њима. Истакла је да се Гимназија увек одазива на позиве за учешће у пројектима НВО из града и околине. Многи ученици поседују таленат за фотографију, што потврђују бројне награде на конкурсима.

Гордана Ранчев из Удружења „Балкан Архитрав“ захвалила се свима који су помогли реализацију конкурса и изложбе и уручила им је признање и захвалницу. Посебну захвалност Ранчева је упутила директорки Гимназије на њемом ангажовању и сарадњи, као и на учешћу ученика у активностима по пројекту. Она је похвалила радове ученика и њихову креативност и најавила наставак активности удружења које промовише младе ствараоце у различитим областима.

За координацију ученика задужена је Татјана Манчић, професорка географије, која руководи фото-секцијом школе и која је захвалила ученицима што су се одазвали позиву и узели учешће.

Изложба фотографија

Можете погледати прилог РТВ Цариброд у вези са овом темом.