Посета заменика министра спољних послова Р. Бугарске

Поводом 142 године од погибије Васила Левског, 20. фебруара 2015. године нашу школу је посетио заменик министра спољних послова Р. Бугарске Валентин Порјазов.

Наши ученици су у сарадњи са професорима бугарског језика и књижевности извели рецитал који говори о делу и подвигу Апостола слободе.

Након церемоније полагања венаца и цвећа на споменик Левском у центру града, гости наше школе су били заменик министра спољних послова Р. Бугарске Валентин Порјазов, Његова екселенција амбасадор Р. Бугарске Ангел Димитров, Његова екселенција конзул Р. Бугарске Атанас Крстин, председник Општине Димитровград Зоран Ђуров са сарадницима и начелник Пиротског округа Димитрије Видановић. Директорка школе, госпођа Снежана Симеонов је упознала госте са радом школе и околностима у којима се одвија образовање ученика на матерњем бугарском језику, са проблемом недостатка уџбеника на бугарском језику, и сл.

Васил Левски и посета министра