НВО "Зелена алтернатива" - Пројекат Мисли зелено

Реализација пројекта у периоду од 1.маја до 2.септембра 2010. године у Димитровграду

Мото пројекта: ДА ТИ СВЕ У ЖИВОТУ БУДЕ ШАРЕНО, БАШ СВАКИ ДАН МИСЛИ ЗЕЛЕНО

Крајњи корисници у овом пројекту биће основношколског и средњишколског узраста. Деца и млади, који ће директно бити укључени у реализацију пројекта, радионица биће одабрани на основу литерарног, ликовног и фото конкурса на тему МИСЛИ ЗЕЛЕНО.

Конкурс: Основна школа „Христо Ботев“

• НВО Зелена алтрернатива позива те да се прикључиш и мислиш зелено
  • Цртај, пиши о црној и белој страни нашег животног простора!
  • Буди део тима који велико срце има и стално МИСЛИ ЗЕЛЕНО!
  • Радове доставити предметним наставницима или донети у градску библиотеку до 1. јуна 2010.г.

Конкурс: Гимназија „Свети Кирило и Методије“

• НВО Зелена алтрернатива позива те да се прикључиш и мислиш зелено
  • Фотографиши црну и белу страну нашег животног простора!
  • Буди део тима који велико срце има и стално МИСЛИ ЗЕЛЕНО!
  • 5 до 10 фотографија послати на нашу адресу green.alternative@yahoo.com до 1.јула 2010. год

Идеја нам је да пројектом МИСЛИ ЗЕЛЕНО, подстакнемо децу и младе да више размишљају о заштити околине, да кроз своју креативност и своје таленте покушају да дођу до закључака када је реч о стању еколошке свести у граду и околини. Рад на решавању овог проблема сводио би се на синтези уметничког стваралаштва и актуелних еколошких проблема, који би као крајњи производ имали мала уметничка дела (цртеже, литерарне радове, стрипове, лутке, позоришну представу, збирку радова, документарац, фотографије и слично).

Сарадници у реализацији пројекта:

• Основна школа „Христо Ботев“,
  • Гимнзаија „Свети Кирило и Методије“
  • Народноа библиотека „Детко Петров“
  • Канцеларија за младе
  • НВО „Натура балканика“