Огледни час из филозофије

У петак, 06. децембра 2013. године, одржан је огледни час из филозофије на тему "Филозофија у Атини".

Ученици IV-1 одељења су припремили рецитал којим су представили велике филозофске мисли. Циљ часа је био да се увиде предности и недостаци демократије у Атини. На крају су ученици извели закључак да се људски род није много променио, упркос великом временском раздобљу (од V века п.н.е до данашњих дана). Борба за власт и богатство су биле и остале главне покретачке снаге многих људи, док се моралне вредности заборављају. Данас у свету постоји велики број лицемера, а сама хипокризија је појава која узима све више маха. Час је припремила Ленка Ангелов, која је на крају сумирала мишљења учесника рецитала и присутних професора и ученика.

Огледни час из филозофије