Ученици Гимназије „Свети Кирило и Методије” посетили Боровец

КИЦ „Цариброд” и Државна агенција за Бугаре у дијаспори (ДАБЧ) уз подршку Генералног конзулата Републике Бугарске у Нишу организовали су обилазак планинског одмаралишта Боровец. Р. Бугарска је за ученике Гимназије „Св. Кирило и Методије” организовала обилазак у циљу упознавања националне географије. Избор од 14 ученика Гимназије извршен је на Наставничком већу, а на основу резултата, награда и учешћа у програмима обележавања школских празника и свечаности. Ученике су пратили професор бугарског језика Милисав Николов и професор географије Татјана Манчић. Група је посетила дворац „Царска Бистрица”.

У име родитеља, ученика и наставника, школа упућује захвалност Далибору Миланову испред КИЦ-а Цариброд, Генералном Конзулату Р. Бугарске, Председнику Софијског округа Илиану Тодорову и заменику председника округа Софије Николају Борисову.

Можете погледати прилог РТВ Цариброд у вези са овом темом.