Посета бугарског премијера

Дана 18. фебруара 2014. године, гимназију је посетио премијер Р. Бугарске Пламен Орешарски у пратњи познатих и уважених личности - министар културе, ректори Софијског универзитета, Националне Спортске Академије, представника бизниса и др.

Директорка школе упознала је делегацију са процесом враћања образовања на матерњем бугарском језику и са потешкоћама на том путу, са недостатком уџбеника на бугарском језику, документима на бугарскокм језику и др. Директорка је навела да се један за другим проблеми решавају и изразила убеђење и наду да ће и питање уџбеника бити решено.

Премијер је обезбедио донацију школи – књиге за школску библиотеку и национални видео каталог „То је Бугарска“. Ректор СУ „Св. Климент Охридски“ обезбедио је донацију - књиге за школску библиотеку.

Након сусрета у наставничкој канцеларији, премијер са сарадницима посетио и поздравио ученике гимназије, а ученицима бугарских одељења обећао донације у књигама и наставним средствима.

Поводом откривања бисте Апостолу слободе Василу Левском, наставници бугарског језика са ученицима припремили су пригодан рецитал посвећен великом хероју, који је дао живот за слободу своје отаџбине.

Посета бугарског премијера 2014