Ученици туристичког смера на предавању „Развој туристичких капацитета“

У сали Едукативно-образовног центра „Парк“, 1. и 2. марта одржана је дводневна обука, на тему „Развој туристичког капацитета”. Тиме је практично настављена реализација пројекта „Грађани у акцији”, удружења „Грађанске иницијативе Цариброд“.

Обуци су присуствовали и ученици и наставници туристичког смера из гимназије „Свети Кирило и Методије“. Предавач, Јелена Чеперковић, докотрант туризма и директор Угоститељско-туристичке школе у Врњачкој бањи, сматра да управо њихова обука може бити веома корисна и даје добру основу за стручне предмете, као и добру припрему за полагање матурског испита, који их очекује и додала да ће будућа сарадња Угоститељско-туристичке школе у Врњачкој бањи и Гимназије „Св.Кирило и Методије“ у Димитровграду донети обострану корист.

Пројекат “Грађани у акцији”, који реализује Удружење „Грађанске иницијативе Цариброд“, у склопу РеЛОаД програма и финансира га Европска унија, а спроводи УНДП.

Ученици туристичког смера на предавању

Можете погледати прилог РТВ Цариброд у вези са овом темом.