Пројекат "Матура 2018"

Министраство просвете, науке и технолошког развоја и Министарство унутрашњих послова поводом завршетка школске године, предузимају превентивне активности са циљем унапређења безбедносне културе и заштите ученика завршних разреда средњих школа које се односе на организацију матурских манифестација.

Превентивне активности се реализују кроз пројекат "Матура 2018". Кључне активности пројекта се односе на медијску и едукативну кампању са општом поруком о безбедном прослављању матуре, реализацији трибина и предавања у свим средњим школама.

Дана 16. Маја. 2018. године у 10:00 часова у просторијама наше школе одрађена је превентивна активност/предавање „Матура 2018“ за ученике четвртог разреда – матуранте.

Теме које су обрадили полицијски службеници из Пирота и Димитровграда су следеће:

1. „Уводне безбедносне напомене око прославе матуре“- предавач криминалистички полицајац Зоран Ђорђевић
  2. „Превенција насиља, злоупотреба алкохола и опојних дрога“ - предавач криминалистички полицајац Зоран Ђорђевић
  3. „Безбедност у саобраћају, ризици и последице “ – вођа саобраћајног сектора Сузана Станковић.