Први 3Д филм у Србији

Снимљен у Гимназији „Свети Кирило и Методије“ у Димитровграду!

Стручни жири коннкурса за дечје филмско и медијско стваралаштво "Арлекин" изабрао је сценарио Милице Златков, ученице 2/4 разреда, по коме је снимљен први 3Д филм у Србији.

Прича о дечаку у инвалидским колицима, нехуманом свету који га окружује и излаз, који главни јунак налази у уметности је актуелна прича из свакодневног живота, која се уклапа у сфере инклузије, за коју се едукује наше друштво, а инклузивно образовање уводи се и у школама.

Филмски фестивал, на коме ће бити приказани сви снимљени филмови, репортаже презентације и др. биће одржан 7., 8., 9. и 10. јуна 2013. године у гр. Варни, Република Бугарска. Према нашим сазнањима и у Р. Бугарској још увек није снимљен 3Д филм.

Очекујемо и ове године прву награду, нарочито из разлога што је и сценарио јединствен, што потврђује и одлука жирија да управо филм по сценарију Милице Златков буде снимљен у 3Д технологији.

Први 3Д филм у Србији