1. децембар - светски дан борбе против сиде

Првог децембра, обележава се Светски дан борбе против сиде и то је прилика да се људи широм света уједине у борби против ХИВ-а, покажу подршку према људима који живе са ХИВ/АИДС-ом и сете се оних који су преминули од ове болести данашњице.

Светски дан борбе против сиде први пут је обележен 1988. године и први је икада глобални дан здравља.

Ученици наше школе у сарадњи са професорком биологије Маријом Димитријевић обележили су Светски дан борбе против сиде. У нашој школи, гимназији "Свети Кирило и Методије", одржано је низ предавања која су имала превентивни и едукативни значај, подељени су презервативи и црвене ленте у знак солидарности са особама које су ХИВ позитивне или оболеле од сиде.

1. децембар - светски дан борбе против сиде

Како ви можете помоћи у борби против ХИВ-а?

• Заштитите себе - ово је примарни начин да се спречи ширење ХИВ-а.
  • Тестирајте се на ХИВ ако мислите да је то потребно, не устручавајте се.
  • Трудите се колико можете да зауставите дискриминацију и предрасуде о људима који су оболели од ХИВ-а.