Фестивал ангажованог филма "Слободна зона"

Ни ово димитровградско пролеће неће проћи без фестивала ангажованог филма "Слободна зона".

Манифестацију, као и увек, организује димитровградска Гимназија а овог пута ће се, за разлику од претходних издања фестивала, филмови и приказивати у нашој Школи, у учионици бр. 1.

Од 5. до 9. маја љубитељи филма ће, с почетком у 18 часова, моћи да виде хрватски документарац "Гангстер те воли", казахтански играни филм "Часови хармоније", руски документарац "Сутра", и још два играна филма, индијски, који је већ стекао статус култног остварења, "The Lunchbox" и белгијски, кандидата за награду "Оскар", "Прекинути круг".

У припреми фестивала учествују ученици првог и трећег разреда Гимназије, професор Дејан Цолев и некадашњи ученици Школе.

Фестивал "Слободна зона" већ је створио језгро својих љубитеља, који ће, треба се надати, још једном потврдити своју верност добром филму.

Програм фестовала по данима можете погледати овде.

Фестивал ангажованог филма Слободна зона