VII Спартакијада 2017 – град Чепеларе (Р. Бугарска)

Ове године, ДАБЧ организовала је седму по реду Спартакијаду за Бугаре у дијаспори. Традиционална спортска иницијатива одржана је у гр. Чепеларе у периоду од 9 до 13 септембра. Спортске дисциплине у којима су се ученици такмичили су фудбал за мушкарце и одбојка за девојке (десет момака и десет девојака), од којих je дванајест ученика О.У. и осам ученика Гимназије. Пратиоци ученика били су Ивица Марков и Драган Цветковић, наставници физичког васпитања у О.У. и Татјана Манчић, професор географије у Гимназији.

Смештај и организација били су беспрекорни. Учествовало је 6 екипа из различитих земаља: Молдавија, Украјина, Македонија, Албанија, Румунија и Србија. Што се самих такмичења тиче,наше екипе у заузеле друго место у фудбалу и треће место у одбојци. Ученици су понели пуно лепих утисака из дружења са својим сународницима, стекли пуно нових искустава и пријатељства.

VII Спартакијада 2017 – град Чепеларе (Р. Бугарска)