Светски дан воде

У гимназији ‘’Св. Кирило и Методије” у Димитровграду је дана 22.03.2019. обележен Светски дан воде. Овим поводом је бивши ученик гимназије, еколог Борис Котев, у сарадњи са наставницом биологије Сандром Станимиров, одржао предавање у кабинету Биологије ученицима Ђачког парламента.

Котев је причао о значају воде за човека и теми свог дипломског рада у коме се бавио утицајем града Димитровграда на реку Нишаву. На предавању је било речи и о градњи МХЕ као актуелној теми на територији овог града. На крају предавања, ученици одељења II-2 су поделили листиће са поруком ‘’Вода је живот” и представили пано на тему значаја воде који су сами израдили.

Касније је наставница биологије у сарадњи са Котевим одржала час поред реке у дворишту гимназије, најпре за ученике одељења III-2 који су такође имали припремљен пано, а затим и за ученике одељења I-2. На часовима је дискутовано о значају вода, начинима загађења и мерама њихове заштите.

Можете погледати прилог РТВ Цариброд у вези са овом темом.