Угледни час из математике и информатике

04. маја 2016. године одржан је угледни час из математике и информатике у нашој школи. Тема је била "Примена најсавременијих технолошких и ИТ достигнућа у решавању традиционалних математичких проблема", а посебна пажња је посвећена проблему линеарног програмирања. Ученици су имали прилику да науче како се математички проблем линеарног програмирања може лако решити у програму Microsoft Excel 2003.

Час је реализован у одељењу III-1 а аутори часа су посебно поносни на чињеницу да је ново градиво ученицима презентовала њихова другарица из одељења Андријана Никић. По завршетку теоријског дела часа ученици су се поделили у 4 групе и свака од тих група је успешно решила постављене задатке, односно успела да одмах примени научено у пракси.

По завршетку часа ученици су током евалуације исказали жељу да се овакви часови и овакве корелације два предмета релизују у већем обиму.

Презентацију градива које је обрађено на данашњем часу можете погледати овде.

Аутори часа: Андонов Иван, Христић Миодраг, Василев Аца, Николов Далибор.